Træningstider


Hold 

Træning 1  

Træning 2

Bane

Kontaktperson

U5 mix (årgang 2015)

 
Tirsdag 16:30-17:15  

3 mandsbanerne

Thomas Nissen
Maria Hovgaard Petersen
Signe Kjempenes

U6 mix (årgang 2014)

Onsdag 17:00-18:00 

 

3 mandsbanerne
 

Emil Lykke Kristensen 

Morten Damsgaard

Jeppe Simonsen

Kenneth Wiborg Møller

Karsten Ulrich

U7 Mix (årgang 2013)

mandag 17:00-18:15

Onsdag 17:00-18:15 

Man: 3 mands Ons: bane 1 og 10
 

Morten Bruhn

Lennart Glerup

Martin Rasmussen

Bo Elkjær

Anders Jensen

U8 drenge (årgang 2012)

Tirsdag 17:00-18:15

Torsdag 17:00 - 18:15

Bane 8+9+10

Anders Hansen 

Toke Serritslev

René Pedersen

Jette Øhlenschlaeger

Martin Jensen

U9 drenge (årgang 2011)
 

Mandag 17:00 - 18:15 

Onsdag 17:00 - 18:15

Bane 8+9 og Man: bane 10 Ons: bane 2

Jesper Røgind Jørgensen 

René Kristensen

Emil Edvardsen 

Martin Aaskov Nielsen

 

Holdleder: Annette Bay Neesgaard*

U8-9 Piger (Årgang 2011-12) Mandag 17:00 - 18:15 Onsdag 17:00 - 18:15 Bane 11 Louise R. Glerup
Rasmus Nowack-Rosenquist

U10 drenge (årgang 2010)

Torsdag kl. 17:00 - 18:15

Lørdag 11:00 - 12:15

Bane 11+12

Lars Ryom 

Christian Kissov 

Jørn Schmidt

Jesper Larsen 

U10 piger (årgang 2010)

Mandag 17:00 - 18:15 

Onsdag 17:00 - 18:15 

Bane 11+12

Morten Birk Larsen 

U11 drenge (årgang 2009)

Tirsdag 17:00-18:15

Torsdag 17:00-18:15

Bane 3 (2X8 mands)

Michael Olsen

Heino Juhl

Thomas Hansen
Viktor Møller*

U12 drenge (årgang 2008)

Mandag 16:30-18:00

Onsdag 16:30-18:00

Man: bane 2 (2x8 mandsbane) Ons: Bane 4 og 5 

Lars Schubert 

U11-13 piger (årgang 2007 - 2009)

Mandag 17:00 - 18:30 

Onsdag 17:00 - 18:30 

Bane 3
 

Erik Bregnhøj

Kenneth Hougaard

Klavs Asmussen

Allan Stech

Jesper Gordon

U13 drenge (årgang 2007)

Mandag 16:30 - 18:00

Torsdag 16:30 - 18:00

Bane 4 og 5

Tim Hansen

Hans Kappelgaard 

Martin Hinrichsen 

U14 piger (årgang 2006)

Mandag 16:15 - 17:15

Torsdag 16:15 - 17:15

Man - bane 4 Tors - bane 7 

Søren Martin

Bertel Dorph

U14 drenge (årgang 2006)

 

    Træner pt. med U13

U15-16 piger (årgang 2004-2005)

Mandag 17:00 - 18.30

Onsdag 17:00 - 18.30

Bane 3

Niels Kristian Jakobsen

U15-16 drenge (årgang 2004-2005)
 

Tirsdag 17:00 - 18:30 

Torsdag 17:00 - 18:30 

Bane 2 (1x11 mands eller 2x8 mands)

Henrik Guldbrandt

U18 piger (årgang 2002)

Onsdag 18:30-19:45

  Bane 3

Bo Vernegren

Mød Hover IF her: * Petersmindehallen: * Petersmindevej 25, 7100 Vejle * Hover Stadion * Jellingvej 171, 7100 Vejle