Træningstider 2022/2023


Holdenes kontaktoplysninger finder du under "Hold og tilmelding".
Hold Træning 1 Træning 2 Bane Trænere
U5 mix
(årgang 2018)
      MANGLER TRÆNERE.
Interesserede trænere/hjælpere kan kontakte Toke på 2530 3202
U6 mix
(årgang 2017)
Tirsdag 17:00-18:00  

3-mands baner

Kenneth Wiborg Møller
Emil Lykke Kristensen
Christian Dessau Arp
Oliver Emil Mørkholt
U7 mix
(årgang 2016)
Onsdag 17:00-18:15   3-mands baner Anne Plougmann Lindsted
Martin Lyager Juul Jørgensen
Jakob Højgaard Pagels
U8 mix
(årgang 2015)
Torsdag 16:30-17:30   Bane 9+10 Signe Kjempenes
Thomas Andersenl
U9 drenge
(årgang 2014)
Mandag 17:00-18:00 Onsdag 17:00-18:15 Bane 8+9+10 Emil Lykke Kristensen 
Morten Damsgaard
Jeppe Simonsen
Kenneth Wiborg Møller
Henrik Rubin Saaby
U9 piger
(årgang 2014)
Mandag 17:00-18:00 Onsdag 17:00-18:15 Bane 11+12 Karsten Ulrich
Anja Kromann Høxbro
Christian Pape Jeppesen
Kenneth Steen
U10 drenge
(årgang 2013)
Mandag 16:45-18:30 Onsdag 16:45-18:30 Bane 6+13 Morten Bruhn
Lennart Glerup
Jerry Brown
Martin Risborg Nielsen
Bo Elkjær
Anders Jensen
U10 piger
(årgang 2013)
Mandag 16:30-18:00 Onsdag 17:00-18:30 Bane 5 Louise Bruusgaard
Line Palm
Bo Hansen
U11 piger (årgang 2012) Mandag 16:30-18:00 Onsdag 17:00-18:30 Bane 5 Louise Bruusgaard
Martin Gade
Lars Damsgaard
Lars Møller
U11 drenge
(årgang 2012)
Tirsdag 16:45-18:30 Torsdag 16:45-18:30 Bane 4+7+kunst Anders Hansen 
Jette Øhlenschlaeger
Yowhannes Fisha Gebremichael
Morten Veilgaard Aasborg
Kent Jakobsen
Lars Gehrt
Henrik Guldbrandt
Michael Meldgaard Thomsen
Maja*
U12 drenge
(årgang 2011)
Mandag 17:00-18:30 Onsdag 17:00-18:30
Bane 2a + 2b
Jesper Hansen
Martin Aaskov Nielsen
U12 piger
(Årgang 2011)
Mandag 17:00-18:30 Onsdag 17:00-18:30 Bane 7+3c Louise R. Glerup
Jeanette Vinther Sørensen
Frederikke*
U13 drenge
(årgang 2010)
Tirsdag kl. 17:00-18:15 Torsdag 17:00-18:15 Bane 5+6 Lars Ryom  
Jørn Schmidt 
Henrik Nielsen
Johnny Jacobsen
U13-14 piger
(årgang 2009-2010)
Mandag 17:00-18:30 Onsdag 17:00-18:30 Bane 4 Kenneth Hougaard
Allan Stech
Klavs Asmussen
U14 drenge
(årgang 2009)
Tirsdag 17:00-18:30 Torsdag 17:00-18:30 Bane 2 Michael Olsen
Kjartan Højgaard
Thomas Hansen
U15 drenge (årgang 2008) Tirsdag 18:30-20:00 Torsdag 18:30-20:00 Bane 2 Mikkel Windfeld
Yowhannes Fisha Gebremichael
Merhawi Daynom Mehari
Dame hyggefodbold Torsdag 19:00-20:30     Louise Bruusgaard
Senior herrer Tirsdag 19:00-20:30 Torsdag 19:00-20:30   Lasse Kronborg
Lars Toft
Veteraner Søndag 10:30-11:45     Dick Knudsen
* = Ung hjælper
Mød Hover IF her: * Petersmindehallen: * Petersmindevej 25, 7100 Vejle * Hover Stadion * Jellingvej 171, 7100 Vejle