Træningstider 20/21


Holdenes kontaktoplysninger finder du under "Hold og tilmelding".
Hold Træning 1 Træning 2 Bane Kontaktperson
U5-6 mix / sandkassebold
(årgang 2015-2016)
Tirsdag 16:30-17:15
  3-mands banerne Signe Kjempenes
Maja Pedersen*
Nanna Hoy Studskjær*
Emilie Ingeby*
U7 mix
(årgang 2014)
Onsdag 17:00-18:00    3-mands banerne Emil Lykke Kristensen 
Morten Damsgaard
Jeppe Simonsen
Kenneth Wiborg Møller
Karsten Ulrich
U8 drenge
(årgang 2013)
mandag 17:00-18:15 Onsdag 17:00-18:15  Bane 9+10  Morten Bruhn
Lennart Glerup
Martin Rasmussen
Bo Elkjær
Anders Jensen
U9 drenge
(årgang 2012)
Tirsdag 17:00-18:15 Torsdag 17:00 - 18:15 Bane 8+9+10 Anders Hansen 
Toke Serritslev
René Pedersen
Jette Øhlenschlaeger
Martin Jensen
Mikkel Windfeld
Nicklas Windfeld*
Maja Pedersen*
U10 drenge
(årgang 2011)
Mandag 17:30 - 18:45  Onsdag 17:30 - 18:45 Bane 13+14 og bane 6 (8-mands) René Kristensen
Emil Edvardsen 
Martin Aaskov Nielsen
Henrik Dad Juhl
U8-9-10 piger
(Årgang 2011-2012-2013)
Mandag 17:15 - 18:30 Onsdag 17:15 - 18:30 Bane 11+12 Rasmus Nowack-Rosenquist
Louise R. Glerup
Louise Roed Bruusgaard
Jeanette Vinther Sørensen
U11 drenge
(årgang 2010)
Tirsdag kl. 17:00 - 18:15 Torsdag kl. 17:00 - 18:15
Lørdag kl. 11:00 - 12:15
Bane 4+5 Lars Ryom 
Christian Kissov 
Jørn Schmidt 
U11-12 piger
(årgang 2009-2010)
Mandag 17:00 - 18:30  Onsdag 17:00 - 18:30 Bane 7+8 Morten Birk Larsen
Kenneth Hougaard
Allan Stech
Klavs Asmussen
U12 drenge
(årgang 2009)
Tirsdag 17:00-18:15 Torsdag 17:00-18:15 Bane 6 Michael Olsen
Heino Juhl
Thomas Hansen
U13 drenge
(årgang 2008)
      Træner pt. med U14
U13-14 og U16 piger (årgang 2007 - 2008 og 2005) Mandag 17:00 - 18:30 Onsdag 17:00 - 18:30 Bane 3A og bane 2 Erik Bregnhøj
Jesper Gordon
Niels Kristian Jakobsen
U14 drenge
(årgang 2007)
Mandag 16:30 - 18:00 Torsdag 16:30 - 18:00 Bane 4 (mandag) og bane 7 (torsdag) Tim Hansen
Hans Kappelgaard 
Martin Hinrichsen 
U15 piger
(årgang 2006)
Mandag 16:15 - 17:15   Bane 5  Søren Martin
Bertel Dorph
U15 drenge
(årgang 2006) 
      Træner pt. med U14
U16 drenge
(årgang 2004-2005)
Tirsdag 17:00 - 18:30  Torsdag 17:00 - 18:30  Bane 2  Henrik Guldbrandt
Jeppe Moos
U19 piger
(årgang 2002)
Onsdag 18:30-19:45  
Bane 3
Bo Vernegren
Senior damer Tirsdag 19:00 - 20:30 Torsdag 19:00 - 20:30   Berit Juhler Jensen
Senior herrer Tirsdag 19:00 - 20:30 Torsdag 19:00 - 20:30   Lasse Kronborg
Lars Toft
Veteraner Søndag 10:30 - 11:45     Dick Knudsen
Mød Hover IF her: * Petersmindehallen: * Petersmindevej 25, 7100 Vejle * Hover Stadion * Jellingvej 171, 7100 Vejle