Træningstider 2023/2024


Ungdomshold:

Holdenes kontaktoplysninger finder du under "Hold og tilmelding".

Spiller udendørs fra 14. august til 15. oktober + fra 1. april til 23. juni. Perioderne er vejledende og kan variere fra hold til hold.

Spiller udendørs på kunststofbanen fra 23. oktober til 31. marts. 

Der spilles indendørs i Petersmindehallen og multihallen fra 23. oktober til 31. marts.
Ungdomshold Udendørs, 
efterår + forår
Udendørs,
23/10 - 31/3
Indendørs,
23/10 - 31/3
Trænere
U4 mix
(årgang 2020)

Onsdag 16:30-17:15
(3-mands banerne)

Opstart 17.4.2024
    Toke Serritslev
U5 mix
(årgang 2019)
Torsdag 16:30-17:15
(3-mands banerne)
-- Søndag 8:00-9:00  (multi) René Domino
Henrik Hartmann
Lasse Toft
Mads Holt Johannsen
Thomas Godik Nissen
Thomas Høeg
U6 mix
(årgang 2018)
Mandag 16:45-17.30
(3-mands banerne)
-- Søndag 09:00-10:00 (multi) Anders Møller-Agersnap
Kenneth Breinballe Andersen
Kristopher Holm
​Niels Christian Rahbek
Martin Lykkegaard Tolstrup
Milo*
U7 mix
(årgang 2017)
Tirsdag 17:00-18:00
(3- mandsbaner)
Tirsdag 16:30-17:45 Søndag 12:00-13:00 (multi) Christian Dessau Arp
Dan Høgh Vium
Oliver Emil Mørkholt
Dicte*
Ellen*
U8 mix
(årgang 2016)
Mandag 17:00-18:00
Onsdag 17:00-18:15
(bane 8+9+10)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 8:00-9:00 (hal)

Anne Plougmann Lindsted
Martin Lyager Juul Jørgensen
Kenni Bøgh Schmidt
Mads Boye Jakobsen
Mathias Rybak Poulsen
Morten Jensen
Rasmus Baun Frisk
Albert*

U9 mix
(årgang 2015)
Mandag 17:00-18:00
Torsdag 17:00-18:00
(mandag kunst 3a,
torsdag bane 9+10)
Torsdag 16:30-17:45 Søndag 9:00-10:00  (hal) Signe Kjempenes
Dan Høgh Vium
Michal Bille
Thomas Andersen
U10 drenge
(årgang 2014)
Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(kunst 3b og 3c)
 
Onsdag 17:45-19:00 Søndag 11:00-12:00 (hal) Emil Puggaard Lykke 
Morten Damsgaard
Jeppe Simonsen
Michael Bjerg
Jonas Plougmann Lindsted
U10 piger
(årgang 2014)
Mandag 16:45-18:00
Onsdag 16:45-18:15
(bane 11+12)
Tirsdag 16:30-17:45 Søndag 10:00-11:00 (hal) Karsten Ulrich
Anja Kromann Høxbro
Christian Pape Jeppesen
Kenneth Steen
U11 drenge
(årgang 2013)
Mandag 16:45-18:30
Onsdag 16:45-18:30
(bane 4+5)
Onsdag 17:45-19:00
Torsdag 16:30-17:45
Søndag 15:00-16:00 (hal) Morten Bruhn
Lennart Glerup
Jerry Brown
Martin Risborg Nielsen
Anders Jensen
Lennart Schougaard Winckler Rasmussen
U11 piger
(årgang 2013)
Mandag 16:30-18:00
Onsdag 17:00-18:30
(bane 13)
-- Søndag 16:00-17:00 (hal) Line Palm
Bo Hansen
Kenneth Hougaard
U12 drenge
(årgang 2012)
Tirsdag 16:45-18:30
Torsdag 16:45-18:30
(bane 6+7+kunst)
Torsdag 16:30-17:45 Søndag 12:00-13:00 (hal) Anders Hansen 
Henrik Guldbrandt
Lars Gehrt
Michael Meldgaard Thomsen
Hjalte Udbye Sandlykke
Morten Veilgaard Aasborg
Rene Pedersen
Yowhannes Fisha Gebremichael
Maja*
U12 piger (årgang 2012) Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(bane 2a)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 13:00-14:00 (hal) Louise Bruusgaard
Martin Gade
Lars Damsgaard
Lars Møller
U13 drenge
(årgang 2011)
Mandag 17:30-19:00
Onsdag 17:30-19:00
(bane 7)
Mandag 17:45-19:00 -- René Langvad Kristensen
Martin Aaskov Nielsen
Morten Damsgaard
Claus Christoffersen
Andreas Hemdrup
U13 piger
(Årgang 2011)
Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(bane 2b)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 14:00-15:00 (hal) Emmaly Rask Andersen
Louise R. Glerup
Jeanette Vinther Sørensen
Frederikke*
U14 drenge
(årgang 2010)
Tirsdag kl. 17:00-18:15
Torsdag 17:00-18:30
(bane 4+5)
Tirsdag 17:45-19:00
Torsdag 17:45-19:00
Søndag 17:00-18:00 (hal) Lars Ryom  
Frank Forsberg Petersen
Henrik Nielsen
Johnny Jacobsen
Jørn Schmidt 
U14-15 piger
(årgang 2009-2010)
Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(bane 6)
Mandag 17:00-18:15 -- Allan Stech
Klavs Asmussen
U15 drenge
(årgang 2009)
Tirsdag 17:00-18:30
Torsdag 17:00-18:30
(bane 2)
Torsdag 17:45-19:00 -- Michael Olsen
Kjartan Højgaard
Thomas Hansen
Carsten Mølhede Thomsen
U16 drenge (årgang 2008) Tirsdag 18:30-20:00
Torsdag 18:30-20:00
(bane 3)
Tirsdag 17:45-19:00 -- Mikkel Windfeld
Yowhannes Fisha Gebremichael
Merhawi Daynom Mehari
* = Ung hjælper
Seniorhold:

Holdenes kontaktoplysninger finder du under "Hold og tilmelding".

Spiller udendørs hele året.
 
Hold Træningstider Trænere
Senior herrer Tirsdag 19:00 - 20:30
Torsdag 19:00 - 20:30
Serie 3:
Marc Højland Jepsen
Jan Zenker
Nicolai Eriksen (Holdleder)
Serie 5.1:
Anders Huniche
Mads Peder Guldhammer Jensen
Kristian Torstein Overgaard
Serie 5.2:
Lars Toft
Asbjørn Dam
Old boys +40 Mandag (kun kampe) Tim Vang Hansen
Veteraner Søndag 10:30 - 11:45 Dick Knudsen
Mød Hover IF her: * Petersmindehallen: * Petersmindevej 25, 7100 Vejle * Hover Stadion * Jellingvej 171, 7100 Vejle