Træningstider 2022/2023


Ungdomshold:

Holdenes kontaktoplysninger finder du under "Hold og tilmelding".

Spiller udendørs fra 8. august til 16. oktober + fra 1. april til 25. juni. Perioderne er vejledende og kan variere fra hold til hold.

Spiller udendørs på kunststofbanen fra 24. oktober til 31. marts. 

Der spilles indendørs i Petersmindehallen og multihallen fra 24. oktober til 31. marts.
Ungdomshold Udendørs, efterår + forår Kunststofbane.
24/10 - 31/3
Indendørs, 24/10 - 31/3 Trænere
U5 mix
(årgang 2018)
      MANGLER TRÆNERE.
Interesserede trænere/hjælpere kan kontakte Toke på 2530 3202
U6 mix
(årgang 2017)
Tirsdag 17:00-18:00
(3- mandsbaner)
 

Søndag 9:00-10:00
​(multi)

Kenneth Wiborg Møller
Emil Lykke Kristensen
Christian Dessau Arp
Oliver Emil Mørkholt
U7 mix
(årgang 2016)
Onsdag 17:00-18:15
(3-mands baner)
Torsdag 16:30-17:45 Søndag 8:00-9:00
​(multi)
Anne Plougmann Lindsted
Martin Lyager Juul Jørgensen
Jakob Højgaard Pagels
Kenneth Due Knudsen
U8 mix
(årgang 2015)
Torsdag 16:30-17:30
(bane 9+10)
Torsdag 16:30-17:45 Søndag 8:00-9:00
​(hal)
Signe Kjempenes
Thomas Andersenl
Dan Høgh Vium
U9 drenge
(årgang 2014)
Mandag 17:00-18:00
Onsdag 17:00-18:15
(bane 8+9+10)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 10:00-11:00 (hal) Emil Lykke Kristensen 
Morten Damsgaard
Jeppe Simonsen
Kenneth Wiborg Møller
Henrik Rubin Saaby
Kent Sørensen
U9 piger
(årgang 2014)
Mandag 17:00-18:00
Onsdag 17:00-18:15
(bane 11+12)
Mandag 16:30-17:45
Torsdag 16:30-17:45
 
Søndag 9:00-10:00
​(hal)
Karsten Ulrich
Anja Kromann Høxbro
Christian Pape Jeppesen
Kenneth Steen
U10 drenge
(årgang 2013)
Mandag 16:45-18:30
Onsdag 16:45-18:30
(bane 6+13)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 12:00-13:00
(hal + multi)
Morten Bruhn
Lennart Glerup
Jerry Brown
Martin Risborg Nielsen
Bo Elkjær
Anders Jensen
U10 piger
(årgang 2013)
Mandag 16:30-18:00
Onsdag 17:00-18:30
(bane 5)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 14:00-15:00 (hal + multi) Louise Bruusgaard
Line Palm
Bo Hansen
U11 piger (årgang 2012) Mandag 16:30-18:00
Onsdag 17:00-18:30
(bane 5)
Onsdag 16:30-17:45 Søndag 14:00-15:00 (hal + multi) Louise Bruusgaard
Martin Gade
Lars Damsgaard
Lars Møller
U11 drenge
(årgang 2012)
Tirsdag 16:45-18:30
Torsdag 16:45-18:30
(bane 4+7+kunst)
Torsdag 16:30-17:45 Søndag 11:00-12:00 (hal + mulit) Anders Hansen 
Jette Øhlenschlaeger
Yowhannes Fisha Gebremichael
Morten Veilgaard Aasborg
Kent Jakobsen
Lars Gehrt
Henrik Guldbrandt
Michael Meldgaard Thomsen
Maja*
U12 drenge
(årgang 2011)
Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(bane 2a+2b)
Mandag 16:30-17:45 Søndag 15:00-16:00 (hal + multi) René Langvad Kristensen
Martin Aaskov Nielsen
Morten Damsgaard
Claus Christoffersen
U12 piger
(Årgang 2011)
Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(bane 7+3c)
Onsdag 17:45-19:00 Søndag 13:00-14:00 (hal + multi) Louise R. Glerup
Jeanette Vinther Sørensen
Frederikke*
U13 drenge
(årgang 2010)
Tirsdag kl. 17:00-18:15
Torsdag 17:00-18:15
(bane 5+6)
Tirsdag 17:45-19:00
Torsdag 17:45-19:00
Søndag 16:00-17:00 (hal + multi) Lars Ryom  
Jørn Schmidt 
Henrik Nielsen
Johnny Jacobsen
U13-14 piger
(årgang 2009-2010)
Mandag 17:00-18:30
Onsdag 17:00-18:30
(bane 4)
Mandag 16:30-17:45   Kenneth Hougaard
Allan Stech
Klavs Asmussen
U14 drenge
(årgang 2009)
Tirsdag 17:00-18:30
Torsdag 17:00-18:30
(bane 2)
Torsdag 17:45-19:00 Søndag 17:00-18:00 (hal + mulit) Michael Olsen
Kjartan Højgaard
Thomas Hansen
U15 drenge (årgang 2008) Tirsdag 18:30-20:00
Torsdag 18:30-20:00
(bane 2)
Tirsdag 17:45-19:00 Søndag 18:00-19:00 (hal + multi) Mikkel Windfeld
Yowhannes Fisha Gebremichael
Merhawi Daynom Mehari
* = Ung hjælper
Seniorhold:

Holdenes kontaktoplysninger finder du under "Hold og tilmelding".

Spiller udendørs hele året.
 
Hold Træningstider Trænere
Senior herrer Tirsdag 19:00 - 20:30
Torsdag 19:00 - 20:30
Obs - ingen torsdagstræning fra 1/11-31/1
Lars Toft
Veteraner Søndag 10:30 - 11:45 Dick Knudsen
Mød Hover IF her: * Petersmindehallen: * Petersmindevej 25, 7100 Vejle * Hover Stadion * Jellingvej 171, 7100 Vejle